Vision
17-10-2012, 19:51
Resultaten 2012
Best Team
Team Agua
Brasa
Gracie Barra NL
Most Technical Fighter White belt
Muujig Altantugs
Most Technical Fighter Blue belt
Seppe Siborgs
Most Technical Fighter Elite belt
Gert-Jan Vergauwen
Most Technical Fighter Women
Hélène Wenger
Mannen
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/white%20belt.png
Adult
-70kg
Muujig Altantugs (Team ATK)
Hubert Nicolas (Malicia Team)
Jaha Rijad (Gracie Barra NL)
-76kg
Thijmen Gomperts (Carlson Gracie Holland)
Maarten Vervenne (Team Agua)
Kaszycki Piotr (Rocha Team Poland)
-82.3kg
Nick Leeuwenhoek (Team Agua)
Sajil Iqbal (Carlson Gracie Holland)
Max Bärsch (Peter Schira Diez)
-88.3kg
Remo Corstjens (Carlson Gracie Holland)
Marco Lang (Team Schira)
Stijn Postema (BJJ Apeldoorn)
-94.3kg
Gilles Vandenbeylaerdt (JJB Liege)
Bryan Stass (Sequana JJB)
Krzysztof Kalinowski (Rocha Team Poland)
+94.3kg
Hans van de Moosdijk (Brasa)
Jan Buermans (Bad Boys JJ)
Slawomir Zieba (Rocha Team Poland)
Master
-76kg
Jaha Almir (Gracie Barra NL)
Grahame Gemmer (Peter Schira Diez)
Huynh Phong (Shocx)
-82.3kg
Robert Kurowiak (Rocha Team Poland)
Arbi Inalkaev (BJJ Gent)
Rodger Nicolai (UCT)
-94.3kg
Wouter de Meer (BJJ Apeldoorn)
Silvio Feller (Team Peter Schira Germany)
Patrick Schreier (Judo-Club Wetzlar 1963 e.V.)
Open Klasse
Sajil Iqbal (Carlson Gracie Holland)
Nick Leeuwenhoek (Team Agua)
Wouter de Meer (BJJ Apeldoorn)
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/blue%20belt.png
Adult
-70kg
Seppe Siborgs (Bad Boys JJ)
Youri Ballast (Team Agua)
Thomas Nijs (Yaware)
-76kg
Jonah Axwijk (Jiu Jitsu Factory)
Arthur Mancini (Revolucao Natural)
Dean Bouwens (Bad Boys JJ)
-82.3kg
Michel Ras (Team Agua)
Sam Van Bellingen (Exit BJJ)
Julian Giebel (Team Peter Schira Germany)
-88.3kg
Jihed Ouni (Revolucao Natural)
Johan De Wannemaeker (Brasa)
Komango Alexis-José (Team Esperon)
-94.3kg
Bregt Leenknegt (Yaware)
Thomas David (Black Anaconda)
Milovan Janjic (Carlson Gracie Holland)
+94.3kg
Fernando Bernardes dos Santos (Malicia Team)
Svein Odland (Gracie Barra NL)
Master
-76kg
Osman Kazakbiyev (Yaware)
Ivica Moslavac (PHD)
-82.3kg
Chango Eersel (Team Agua)
Bart Aarts (Jiu Jitsu Factory)
Ben Locko (LutaLivreMMA Liege)
Open Klasse
Fernando Bernardo dos Santos (Malicia Team)
Svein Odland (Gracie Barra NL)
Arthur Mancini (Revolucao Natural)
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/male%20elite%20belts.png
-70kg
Wesley Modde (Yaware)
Hedoin Olivier (Black Anaconda)
Cuong Hua (Judo JiuJitsu Arlon)
-76kg
Clifford Edwards (Team Agua)
Bert Blancke (Shocx)
Daan Bauwens (Brasa)
-82.3kg
Gert-Jan Vergauwen (Brasa)
Wim Deputter (Brasa)
Lukasz Gontarczuk (Shocx)
-88.3kg
Tomek Lisowski (Rocha Team Poland)
Bart Albers (Gracie Barra NL)
Brian van Miltenburg (Gracie Barra NL)
+94.3kg
Francis M. Thode (Team Agua)
Nicolas Malfeyt (Exit)
Bas van der Wolk (Jiu Jitsu Factory)
Open Klasse
Wim Deputter (Brasa)
Gert-Jan Vergauwen (Brasa)
Wesley Modde (Yaware)
Vrouwen
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/white%20belt.png
Ismay Gossen (Team Agua)
Charlotte Saes (Gracie Barra NL)
Veronique Theunis (Brasa)
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/female%20elite%20belts.png
-63kg
Hélène Wenger (Malicia Team)
Marjolein Groenen (Gracie Barra NL)
+63kg
Ira Treske (Team Peter Schira)
Natasja van Suijdam (Team Agua)
Brechje Jacobs (Gracie Barra NL)
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/all%20belts.png
Open Klasse
Hélène Wenger (Malicia Team)
Ismay Gossen (Team Agua)
Natasja van Suijdam (Team Agua)
Best Team
Team Agua
Brasa
Gracie Barra NL
Most Technical Fighter White belt
Muujig Altantugs
Most Technical Fighter Blue belt
Seppe Siborgs
Most Technical Fighter Elite belt
Gert-Jan Vergauwen
Most Technical Fighter Women
Hélène Wenger
Mannen
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/white%20belt.png
Adult
-70kg
Muujig Altantugs (Team ATK)
Hubert Nicolas (Malicia Team)
Jaha Rijad (Gracie Barra NL)
-76kg
Thijmen Gomperts (Carlson Gracie Holland)
Maarten Vervenne (Team Agua)
Kaszycki Piotr (Rocha Team Poland)
-82.3kg
Nick Leeuwenhoek (Team Agua)
Sajil Iqbal (Carlson Gracie Holland)
Max Bärsch (Peter Schira Diez)
-88.3kg
Remo Corstjens (Carlson Gracie Holland)
Marco Lang (Team Schira)
Stijn Postema (BJJ Apeldoorn)
-94.3kg
Gilles Vandenbeylaerdt (JJB Liege)
Bryan Stass (Sequana JJB)
Krzysztof Kalinowski (Rocha Team Poland)
+94.3kg
Hans van de Moosdijk (Brasa)
Jan Buermans (Bad Boys JJ)
Slawomir Zieba (Rocha Team Poland)
Master
-76kg
Jaha Almir (Gracie Barra NL)
Grahame Gemmer (Peter Schira Diez)
Huynh Phong (Shocx)
-82.3kg
Robert Kurowiak (Rocha Team Poland)
Arbi Inalkaev (BJJ Gent)
Rodger Nicolai (UCT)
-94.3kg
Wouter de Meer (BJJ Apeldoorn)
Silvio Feller (Team Peter Schira Germany)
Patrick Schreier (Judo-Club Wetzlar 1963 e.V.)
Open Klasse
Sajil Iqbal (Carlson Gracie Holland)
Nick Leeuwenhoek (Team Agua)
Wouter de Meer (BJJ Apeldoorn)
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/blue%20belt.png
Adult
-70kg
Seppe Siborgs (Bad Boys JJ)
Youri Ballast (Team Agua)
Thomas Nijs (Yaware)
-76kg
Jonah Axwijk (Jiu Jitsu Factory)
Arthur Mancini (Revolucao Natural)
Dean Bouwens (Bad Boys JJ)
-82.3kg
Michel Ras (Team Agua)
Sam Van Bellingen (Exit BJJ)
Julian Giebel (Team Peter Schira Germany)
-88.3kg
Jihed Ouni (Revolucao Natural)
Johan De Wannemaeker (Brasa)
Komango Alexis-José (Team Esperon)
-94.3kg
Bregt Leenknegt (Yaware)
Thomas David (Black Anaconda)
Milovan Janjic (Carlson Gracie Holland)
+94.3kg
Fernando Bernardes dos Santos (Malicia Team)
Svein Odland (Gracie Barra NL)
Master
-76kg
Osman Kazakbiyev (Yaware)
Ivica Moslavac (PHD)
-82.3kg
Chango Eersel (Team Agua)
Bart Aarts (Jiu Jitsu Factory)
Ben Locko (LutaLivreMMA Liege)
Open Klasse
Fernando Bernardo dos Santos (Malicia Team)
Svein Odland (Gracie Barra NL)
Arthur Mancini (Revolucao Natural)
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/male%20elite%20belts.png
-70kg
Wesley Modde (Yaware)
Hedoin Olivier (Black Anaconda)
Cuong Hua (Judo JiuJitsu Arlon)
-76kg
Clifford Edwards (Team Agua)
Bert Blancke (Shocx)
Daan Bauwens (Brasa)
-82.3kg
Gert-Jan Vergauwen (Brasa)
Wim Deputter (Brasa)
Lukasz Gontarczuk (Shocx)
-88.3kg
Tomek Lisowski (Rocha Team Poland)
Bart Albers (Gracie Barra NL)
Brian van Miltenburg (Gracie Barra NL)
+94.3kg
Francis M. Thode (Team Agua)
Nicolas Malfeyt (Exit)
Bas van der Wolk (Jiu Jitsu Factory)
Open Klasse
Wim Deputter (Brasa)
Gert-Jan Vergauwen (Brasa)
Wesley Modde (Yaware)
Vrouwen
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/white%20belt.png
Ismay Gossen (Team Agua)
Charlotte Saes (Gracie Barra NL)
Veronique Theunis (Brasa)
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/female%20elite%20belts.png
-63kg
Hélène Wenger (Malicia Team)
Marjolein Groenen (Gracie Barra NL)
+63kg
Ira Treske (Team Peter Schira)
Natasja van Suijdam (Team Agua)
Brechje Jacobs (Gracie Barra NL)
http://www.limburgopenbjj.eu/sites/default/files/all%20belts.png
Open Klasse
Hélène Wenger (Malicia Team)
Ismay Gossen (Team Agua)
Natasja van Suijdam (Team Agua)