e-type
06-11-2017, 19:30
Main Card (Fox Sports 1)
Weight class
Method
Round
Time
Notes
Lightweight
Dustin Poirier (https://en.wikipedia.org/wiki/Dustin_Poirier)
vs.
Anthony Pettis (https://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_Pettis)
Welterweight
Matt Brown (https://en.wikipedia.org/wiki/Matt_Brown_(fighter))
vs.
Diego Sanchez (https://en.wikipedia.org/wiki/Diego_Sanchez)
Heavyweight
Andrei Arlovski (https://en.wikipedia.org/wiki/Andrei_Arlovski)
vs.
Júnior Albini (https://en.wikipedia.org/wiki/J%C3%BAnior_Albini)
Middleweight
Nate Marquardt (https://en.wikipedia.org/wiki/Nate_Marquardt)
vs.
Cezar Ferreira (https://en.wikipedia.org/wiki/Cezar_Ferreira)
Bantamweight
Raphael Assunção (https://en.wikipedia.org/wiki/Raphael_Assun%C3%A7%C3%A3o)
vs.
Matthew Lopez (https://en.wikipedia.org/wiki/Matthew_Lopez)
Lightweight
Joe Lauzon (https://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Lauzon)
vs.
Clay Guida (https://en.wikipedia.org/wiki/Clay_Guida)
Preliminary Card (Fox Sports 1)
Bantamweight
John Dodson (https://en.wikipedia.org/wiki/John_Dodson_(fighter))
vs.
Marlon Moraes (https://en.wikipedia.org/wiki/Marlon_Moraes)
Women's Strawweight
Tatiana Suarez (https://en.wikipedia.org/wiki/Tatiana_Suarez)
vs.
Viviane Pereira (https://en.wikipedia.org/wiki/Viviane_Pereira)
Lightweight
Sage Northcutt (https://en.wikipedia.org/wiki/Sage_Northcutt)
vs.
Michel Quiñones
Women's Strawweight
Angela Hill (https://en.wikipedia.org/wiki/Angela_Hill_(fighter))
vs.
Nina Ansaroff (https://en.wikipedia.org/wiki/Nina_Ansaroff)
Preliminary Card (UFC Fight Pass)
Welterweight
Court McGee (https://en.wikipedia.org/wiki/Court_McGee)
vs.
Sean Strickland (https://en.wikipedia.org/wiki/Sean_Strickland)
Light Heavyweight
Jake Collier (https://en.wikipedia.org/wiki/Jake_Collier)
vs.
Marcel Fortuna (https://en.wikipedia.org/wiki/Marcel_Fortuna)
Middleweight
Darren Stewart (https://en.wikipedia.org/wiki/Darren_Stewart_(fighter))
vs.
Karl Roberson (https://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Roberson)
Weight class
Method
Round
Time
Notes
Lightweight
Dustin Poirier (https://en.wikipedia.org/wiki/Dustin_Poirier)
vs.
Anthony Pettis (https://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_Pettis)
Welterweight
Matt Brown (https://en.wikipedia.org/wiki/Matt_Brown_(fighter))
vs.
Diego Sanchez (https://en.wikipedia.org/wiki/Diego_Sanchez)
Heavyweight
Andrei Arlovski (https://en.wikipedia.org/wiki/Andrei_Arlovski)
vs.
Júnior Albini (https://en.wikipedia.org/wiki/J%C3%BAnior_Albini)
Middleweight
Nate Marquardt (https://en.wikipedia.org/wiki/Nate_Marquardt)
vs.
Cezar Ferreira (https://en.wikipedia.org/wiki/Cezar_Ferreira)
Bantamweight
Raphael Assunção (https://en.wikipedia.org/wiki/Raphael_Assun%C3%A7%C3%A3o)
vs.
Matthew Lopez (https://en.wikipedia.org/wiki/Matthew_Lopez)
Lightweight
Joe Lauzon (https://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Lauzon)
vs.
Clay Guida (https://en.wikipedia.org/wiki/Clay_Guida)
Preliminary Card (Fox Sports 1)
Bantamweight
John Dodson (https://en.wikipedia.org/wiki/John_Dodson_(fighter))
vs.
Marlon Moraes (https://en.wikipedia.org/wiki/Marlon_Moraes)
Women's Strawweight
Tatiana Suarez (https://en.wikipedia.org/wiki/Tatiana_Suarez)
vs.
Viviane Pereira (https://en.wikipedia.org/wiki/Viviane_Pereira)
Lightweight
Sage Northcutt (https://en.wikipedia.org/wiki/Sage_Northcutt)
vs.
Michel Quiñones
Women's Strawweight
Angela Hill (https://en.wikipedia.org/wiki/Angela_Hill_(fighter))
vs.
Nina Ansaroff (https://en.wikipedia.org/wiki/Nina_Ansaroff)
Preliminary Card (UFC Fight Pass)
Welterweight
Court McGee (https://en.wikipedia.org/wiki/Court_McGee)
vs.
Sean Strickland (https://en.wikipedia.org/wiki/Sean_Strickland)
Light Heavyweight
Jake Collier (https://en.wikipedia.org/wiki/Jake_Collier)
vs.
Marcel Fortuna (https://en.wikipedia.org/wiki/Marcel_Fortuna)
Middleweight
Darren Stewart (https://en.wikipedia.org/wiki/Darren_Stewart_(fighter))
vs.
Karl Roberson (https://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Roberson)