e-type
14-03-2018, 19:20
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d1/UFC_Fight_Night_London_Werdum_vs._Volkov_Poster.jp g
Main Card (UFC Fight Pass)
Weight class
Method
Round
Time
Notes
Heavyweight
Fabrício Werdum (https://en.wikipedia.org/wiki/Fabr%C3%ADcio_Werdum)
vs.
Alexander Volkov (https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Volkov_(fighter))
Light Heavyweight
Jimi Manuwa (https://en.wikipedia.org/wiki/Jimi_Manuwa)
vs.
Jan Błachowicz (https://en.wikipedia.org/wiki/Jan_B%C5%82achowicz)
Bantamweight
Tom Duquesnoy (https://en.wikipedia.org/wiki/Tom_Duquesnoy)
vs.
Terrion Ware
Welterweight
Leon Edwards (https://en.wikipedia.org/wiki/Leon_Edwards)
vs.
Peter Sobotta (https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Sobotta)
Preliminary Card (UFC Fight Pass)
Middleweight
John Phillips
vs.
Charles Byrd
Welterweight
Danny Roberts (https://en.wikipedia.org/wiki/Danny_Roberts_(fighter))
vs.
Oliver Enkamp
Welterweight
Jack Marshman (https://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Marshman)
vs.
Brad Scott (https://en.wikipedia.org/wiki/Brad_Scott_(fighter))
Featherweight
Danny Henry
vs.
Hakeem Dawodu (https://en.wikipedia.org/wiki/Hakeem_Dawodu)
Light Heavyweight
Paul Craig (https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Craig_(martial_artist))
vs.
Magomed Ankalaev
Heavyweight
Mark Godbeer (https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Godbeer)
vs.
Dmitriy Sosnovskiy
Lightweight
Nad Narimani
vs.
Nasrat Haqparast
Lightweight
Kajan Johnson (https://en.wikipedia.org/wiki/Kajan_Johnson)
vs.
Stevie Ray (https://en.wikipedia.org/wiki/Stevie_Ray_(MMA))
Main Card (UFC Fight Pass)
Weight class
Method
Round
Time
Notes
Heavyweight
Fabrício Werdum (https://en.wikipedia.org/wiki/Fabr%C3%ADcio_Werdum)
vs.
Alexander Volkov (https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Volkov_(fighter))
Light Heavyweight
Jimi Manuwa (https://en.wikipedia.org/wiki/Jimi_Manuwa)
vs.
Jan Błachowicz (https://en.wikipedia.org/wiki/Jan_B%C5%82achowicz)
Bantamweight
Tom Duquesnoy (https://en.wikipedia.org/wiki/Tom_Duquesnoy)
vs.
Terrion Ware
Welterweight
Leon Edwards (https://en.wikipedia.org/wiki/Leon_Edwards)
vs.
Peter Sobotta (https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Sobotta)
Preliminary Card (UFC Fight Pass)
Middleweight
John Phillips
vs.
Charles Byrd
Welterweight
Danny Roberts (https://en.wikipedia.org/wiki/Danny_Roberts_(fighter))
vs.
Oliver Enkamp
Welterweight
Jack Marshman (https://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Marshman)
vs.
Brad Scott (https://en.wikipedia.org/wiki/Brad_Scott_(fighter))
Featherweight
Danny Henry
vs.
Hakeem Dawodu (https://en.wikipedia.org/wiki/Hakeem_Dawodu)
Light Heavyweight
Paul Craig (https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Craig_(martial_artist))
vs.
Magomed Ankalaev
Heavyweight
Mark Godbeer (https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Godbeer)
vs.
Dmitriy Sosnovskiy
Lightweight
Nad Narimani
vs.
Nasrat Haqparast
Lightweight
Kajan Johnson (https://en.wikipedia.org/wiki/Kajan_Johnson)
vs.
Stevie Ray (https://en.wikipedia.org/wiki/Stevie_Ray_(MMA))