Nyong87
23-03-2009, 13:06
Zona No Gi Cup 2009 – Sunday March 22nd, Amsterdam
Beginners -67 kg
1st Michael Vriens (GB Einhoven/ATF Militia)
2nd Thijs Heutinck (Team Agua)
3rd Danny Verhoeven (Yamasaki/Friends Gym)
Beginners -73 kg
1st Alex Itoafa (Team Agua)
2nd Daan Westra (GB Maastricht)
3rd Jens Kundert (MMA Zurich)
Beginners -79 kg
1st Jean-Marc Bonblou (FS Team)
2nd Tayron Agtereek (UCT/Team Agua)
3rd Marco de Keizer (Team Agua)
Beginners -85 kg
1st Nilles Korfer (Hoyer)
2nd Deniz Mujdat (Van Os)
3rd Said Azouagh (Rickson Gracie Haarlem)
Beginners -91kg
1st Loris Tosic (GB Maastricht)
2nd Arda Guncicek (Rickson Gracie Haarlem)
3rd Eric Roest (Rickson Gracie)
Beginners Open Class
1st Daan Westra (GB Maastricht)
2nd Arda Guncicek (Rickson Gracie)
3rd Chango Eersel (Team Agua)
Advanced -67 kg
1st Fabien Brochetelle (FS Team)
2nd Hamza Sekkar (FS Team)
3rd Mathias Jardin (FS Team)
Advanced -73 kg
1st Nicolas Renier (FS Team)
2nd Eric Rochereau (FS Team)
3rd Radek Wierbicki (Berserkers Team Poland)
Advanced -79 kg
1st Matthieu Husson (FS Team)
2nd Sebastien Duru (FS Team)
3rd Hernando Sanchez (Team Agua)
Advanced -85 kg
1st Jochem Branderhorst (GB Eindhoven)
2nd Marco Savic (MMA Zurich)
3rd Sebastiaan Mook (Rickson Gracie Rotterdam)
Advanced -91 kg
1st Rahad Darpinyan (Gym Alkmaar)
2nd Frank van Rossem (Team Vaghi)
3rd Bruno Charvet (Exit BJJ)
Advanced +91 kg
1st Alexandre Araujo (Roleta JJ Brasil)
2nd Martijn Koch (BJJ Haarlem)
3rd Francis Thode (Team Agua)
Advanced Open Class
1st Jessie Gibbs (Team Agua)
2nd Rahad Darpinyan (Gym Alkmaar)
3rd Sebastiaan Mook (Rickson Gracie Rotterdam)
Beginners -67 kg
1st Michael Vriens (GB Einhoven/ATF Militia)
2nd Thijs Heutinck (Team Agua)
3rd Danny Verhoeven (Yamasaki/Friends Gym)
Beginners -73 kg
1st Alex Itoafa (Team Agua)
2nd Daan Westra (GB Maastricht)
3rd Jens Kundert (MMA Zurich)
Beginners -79 kg
1st Jean-Marc Bonblou (FS Team)
2nd Tayron Agtereek (UCT/Team Agua)
3rd Marco de Keizer (Team Agua)
Beginners -85 kg
1st Nilles Korfer (Hoyer)
2nd Deniz Mujdat (Van Os)
3rd Said Azouagh (Rickson Gracie Haarlem)
Beginners -91kg
1st Loris Tosic (GB Maastricht)
2nd Arda Guncicek (Rickson Gracie Haarlem)
3rd Eric Roest (Rickson Gracie)
Beginners Open Class
1st Daan Westra (GB Maastricht)
2nd Arda Guncicek (Rickson Gracie)
3rd Chango Eersel (Team Agua)
Advanced -67 kg
1st Fabien Brochetelle (FS Team)
2nd Hamza Sekkar (FS Team)
3rd Mathias Jardin (FS Team)
Advanced -73 kg
1st Nicolas Renier (FS Team)
2nd Eric Rochereau (FS Team)
3rd Radek Wierbicki (Berserkers Team Poland)
Advanced -79 kg
1st Matthieu Husson (FS Team)
2nd Sebastien Duru (FS Team)
3rd Hernando Sanchez (Team Agua)
Advanced -85 kg
1st Jochem Branderhorst (GB Eindhoven)
2nd Marco Savic (MMA Zurich)
3rd Sebastiaan Mook (Rickson Gracie Rotterdam)
Advanced -91 kg
1st Rahad Darpinyan (Gym Alkmaar)
2nd Frank van Rossem (Team Vaghi)
3rd Bruno Charvet (Exit BJJ)
Advanced +91 kg
1st Alexandre Araujo (Roleta JJ Brasil)
2nd Martijn Koch (BJJ Haarlem)
3rd Francis Thode (Team Agua)
Advanced Open Class
1st Jessie Gibbs (Team Agua)
2nd Rahad Darpinyan (Gym Alkmaar)
3rd Sebastiaan Mook (Rickson Gracie Rotterdam)