Resultaten 2012
Best Team
- Team Agua
- Brasa
- Gracie Barra NL
Most Technical Fighter White belt
- Muujig Altantugs
Most Technical Fighter Blue belt
- Seppe Siborgs
Most Technical Fighter Elite belt
- Gert-Jan Vergauwen
Most Technical Fighter Women
- Hélène Wenger
Mannen
Adult
-70kg
- Muujig Altantugs (Team ATK)
- Hubert Nicolas (Malicia Team)
- Jaha Rijad (Gracie Barra NL)
-76kg
- Thijmen Gomperts (Carlson Gracie Holland)
- Maarten Vervenne (Team Agua)
- Kaszycki Piotr (Rocha Team Poland)
-82.3kg
- Nick Leeuwenhoek (Team Agua)
- Sajil Iqbal (Carlson Gracie Holland)
- Max Bärsch (Peter Schira Diez)
-88.3kg
- Remo Corstjens (Carlson Gracie Holland)
- Marco Lang (Team Schira)
- Stijn Postema (BJJ Apeldoorn)
-94.3kg
- Gilles Vandenbeylaerdt (JJB Liege)
- Bryan Stass (Sequana JJB)
- Krzysztof Kalinowski (Rocha Team Poland)
+94.3kg
- Hans van de Moosdijk (Brasa)
- Jan Buermans (Bad Boys JJ)
- Slawomir Zieba (Rocha Team Poland)
Master
-76kg
- Jaha Almir (Gracie Barra NL)
- Grahame Gemmer (Peter Schira Diez)
- Huynh Phong (Shocx)
-82.3kg
- Robert Kurowiak (Rocha Team Poland)
- Arbi Inalkaev (BJJ Gent)
- Rodger Nicolai (UCT)
-94.3kg
- Wouter de Meer (BJJ Apeldoorn)
- Silvio Feller (Team Peter Schira Germany)
- Patrick Schreier (Judo-Club Wetzlar 1963 e.V.)
Open Klasse
- Sajil Iqbal (Carlson Gracie Holland)
- Nick Leeuwenhoek (Team Agua)
- Wouter de Meer (BJJ Apeldoorn)
Adult
-70kg
- Seppe Siborgs (Bad Boys JJ)
- Youri Ballast (Team Agua)
- Thomas Nijs (Yaware)
-76kg
- Jonah Axwijk (Jiu Jitsu Factory)
- Arthur Mancini (Revolucao Natural)
- Dean Bouwens (Bad Boys JJ)
-82.3kg
- Michel Ras (Team Agua)
- Sam Van Bellingen (Exit BJJ)
- Julian Giebel (Team Peter Schira Germany)
-88.3kg
- Jihed Ouni (Revolucao Natural)
- Johan De Wannemaeker (Brasa)
- Komango Alexis-José (Team Esperon)
-94.3kg
- Bregt Leenknegt (Yaware)
- Thomas David (Black Anaconda)
- Milovan Janjic (Carlson Gracie Holland)
+94.3kg
- Fernando Bernardes dos Santos (Malicia Team)
- Svein Odland (Gracie Barra NL)
Master
-76kg
- Osman Kazakbiyev (Yaware)
- Ivica Moslavac (PHD)
-82.3kg
- Chango Eersel (Team Agua)
- Bart Aarts (Jiu Jitsu Factory)
- Ben Locko (LutaLivreMMA Liege)
Open Klasse
- Fernando Bernardo dos Santos (Malicia Team)
- Svein Odland (Gracie Barra NL)
- Arthur Mancini (Revolucao Natural)
-70kg
- Wesley Modde (Yaware)
- Hedoin Olivier (Black Anaconda)
- Cuong Hua (Judo JiuJitsu Arlon)
-76kg
- Clifford Edwards (Team Agua)
- Bert Blancke (Shocx)
- Daan Bauwens (Brasa)
-82.3kg
- Gert-Jan Vergauwen (Brasa)
- Wim Deputter (Brasa)
- Lukasz Gontarczuk (Shocx)
-88.3kg
- Tomek Lisowski (Rocha Team Poland)
- Bart Albers (Gracie Barra NL)
- Brian van Miltenburg (Gracie Barra NL)
+94.3kg
- Francis M. Thode (Team Agua)
- Nicolas Malfeyt (Exit)
- Bas van der Wolk (Jiu Jitsu Factory)
Open Klasse
- Wim Deputter (Brasa)
- Gert-Jan Vergauwen (Brasa)
- Wesley Modde (Yaware)
Vrouwen
- Ismay Gossen (Team Agua)
- Charlotte Saes (Gracie Barra NL)
- Veronique Theunis (Brasa)
-63kg
- Hélène Wenger (Malicia Team)
- Marjolein Groenen (Gracie Barra NL)
+63kg
- Ira Treske (Team Peter Schira)
- Natasja van Suijdam (Team Agua)
- Brechje Jacobs (Gracie Barra NL)
Open Klasse
- Hélène Wenger (Malicia Team)
- Ismay Gossen (Team Agua)
- Natasja van Suijdam (Team Agua)
Bookmarks